Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Kultury w Wieliczkach

Deklaracja dostępności strony internetowej Gminnego Ośrodka Kultury w Wieliczkach

Gminny Ośrodek Kultury w Wieliczkach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej www.wieliczki.naszgok.pl.

Daty publikacji i aktualizacji:

• Data publikacji strony internetowej : 2016-01-26

• Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-01-08

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa www.wieliczki.naszgok.pl jest niezgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

• filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych,

• pliki nie są dostępne cyfrowo,

• brak odpowiedniej struktury nagłówkowej artykułów,

• brak opisów alternatywnych dla zdjęć i obrazków,

• brak audio deskrypcji dla publikowanych materiałów,

• linki prowadzące do materiałów na innych stronach/podstronach nie zawierają treści tekstowej, którą mogą odczytać programy dla niepełnosprawnych.

Data sporządzenia i metoda oceny dostępności cyfrowej

• Deklarację sporządzono dnia: 04.03.2021-03-04

• Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:2021-03-04

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony prosimy o kontakt . Osobą kontaktową jest Małgorzata Bartoszewicz gok-wieliczki@o2.pl., Kontaktować się można także telefonicznie telefon 87 6103510. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Procedura wnioskowo-skargowa

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.

Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich (https://www.rpo.gov.pl).

Dostępność architektoniczna

Do budynku znajdującego się w Wieliczkach przy ul. Lipowej 33 prowadzi podjazd dla osób niepełnosprawnych. Dla osób na wózkach dostępny jest tylko korytarz i i pomieszczenia na parterze.W budynku nie ma windy.Toaleta jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem, nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.Nie istnieje możliwość korzystania z usług tłumacza migowego.Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome isłabowidzące.W budynku nie ma pętli indukcyjnych. Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.Przed budynkiem nie wyznaczono miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

Inne informacje dodatkowe i inne oświadczenia

Istnieje możliwość powiększania wielkości czcionek na stronie internetowej.

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Spotkanie Noworoczne 2020r.l

Utworzono dnia 22.01.2020
19 stycznia w niedzielę już po raz piąty w Gminnym Ośrodku Kultury w Wieliczkach odbyło się spotkanie noworoczne. Na uroczystość przybył Wójt Gminy Wieliczki Jarosław Kuczyński oraz zaproszeni goście. Uroczystość rozpoczął zespół Wielczanie prezentując koncert...
czytaj dalej na temat: Spotkanie Noworoczne 2020r.l

Pilne!

Utworzono dnia 12.03.2020

Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wieliczkach informuje, iż mając na uwadze bezpieczeństwo użytkowników instytucji kultury w dniach 12-25 marca 2020 r.              GOK będzie nieczynny. Wszystkie zajęcia, spotkania i...

czytaj dalej na temat: Pilne!

Regulamin II konkursu kolęd i pastorałek

Utworzono dnia 12.12.2019
Regulamin II konkursu kolęd i pastorałek I. Cel konkursu. Celem konkursu jest - podtrzymanie w młodym pokoleniu tradycji śpiewu kolęd, -. poszerzenie wiedzy na temat tradycji bożonarodzeniowych, - wytworzenie świątecznej atmosfery. II. Organizator Organizatorem konkursu...
czytaj dalej na temat: Regulamin II konkursu kolęd i pastorałek

II konkurs kolęd i pastorałek

Utworzono dnia 16.01.2020
W sobotę, 11 stycznia 2020 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Wieliczkach już po raz drugi odbył się Przegląd Kolęd i Pastorałek, którego celem była popularyzacja pośród dzieci i młodzieży tradycji bożonarodzeniowych oraz znajomości polskich kolęd i pastorałek. Za...
czytaj dalej na temat: II konkurs kolęd i pastorałek

Regulamin konkursu na "Tradycyjną potrawę z ziemniaka"

Utworzono dnia 07.10.2020
Regulamin konkursu na „Tradycyjną potrawę z ziemniaka” Zasady konkursu: 1. ORGANIZATOR KONKURSU: Gminny Ośrodek Kultury w Wieliczkach 2. CEL KONKURSU: a) Promocja gminy Wieliczki, jej walorów kulturowych. b) Promocja zachowanego i przekazywanego kolejnym...
czytaj dalej na temat: Regulamin konkursu na "Tradycyjną potrawę z ziemniaka"

11 listopada 2019r. Święto odzyskania Niepodległości

Utworzono dnia 12.11.2019

11 listopada 2019r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Wieliczkach odbyła się uroczysta Akademia z okazji kolejnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę...

czytaj dalej na temat: 11 listopada 2019r. Święto odzyskania Niepodległości

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Lipiec 2021
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1

W poprzednim tygodniu: 43

W tym miesiącu: 101

W poprzednim miesiącu: 92

Wszystkich: 6193