Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Kultury w Wieliczkach

Wycieczka do Warszawy 2013r.

Utworzono dnia 12.04.2016, 13:49

8 grudnia dzieci i młodzież z Gminy Wieliczki uczestniczyła w wycieczce do Warszawy. Głównym celem wyprawy było Centrum Nauki Kopernik oraz Stadion Narodowy. Stadion wybudowano w latach 2008 – 2011 z myślą o turnieju finałowym Mistrzostw Europy UEFA Euro 2012. Jest to wielofunkcyjny obiekt sportowy, przystosowany do organizacji widowisk sportowych, koncertów muzycznych i innych wydarzeń kulturalnych. Może też pełnić funkcje biurowe, handlowe, hotelowe oraz gastronomiczne. Obiekt może pomieścić na trybunach ponad 58 tys. kibiców. Stadion zawiera kilka poziomów, których część znajduje się pod poziomem boiska.Uczestnicy mieli okazję zwiedzić stadion ,,Trasą piłkarza", która obejmowała wejście na trybuny, gdzie przewodnik opowiedział nam o Stadionie Narodowym, zaprezentował potężny dach i opowiedział o tym jak budynek jest użytkowany na co dzień oraz w czasie imprez sportowych i kulturalnych. Oglądaliśmy również samo boisko na którym niestety nie było trawy, ale i tak wielkość stadionu robiła duże wrażenie na oglądających którzy stali na płycie boiska. Mieliśmy również możliwość zwiedzenia szatni piłkarzy, gdzie wisiały koszulki naszej reprezentacji, łazienek, sali do masażu i specjalnego pokoju z kilkunastoma wannami wbudowanymi w podłogę, służącymi do relaksacji przed i po meczu. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. które jest prawdziwym królestwem atrakcji zarówno dla osób dorosłych jak i dzieci. Jest to interaktywna wystawa, na której znajduje się około 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych oraz Teatr Robotyczny, Park Odkrywców i planetarium. Są tam stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Uczestnicy samodzielnie mogli przeprowadzać eksperymenty na wielu wystawach interaktywnych i poprzez to poznawać prawa przyrody , odgadywać w jak funkcjonuje świat wokół nas. To przysporzyło im wiele frajdy i radości. Bowiem tu nie sposób się nudzić.

Niestety, wszystko co fajne, szybko się kończy. W późnych godzinach wieczornych zmęczeni, ale bardzo zadowoleni dotarliśmy do Wieliczek.

Wycieczka została zorganizowana przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wieliczkach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Wieliczkach.

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2018
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny