Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Strona główna

Deklaracja dostępności strony internetowej Gminnego Ośrodka Kultury w Wieliczkach

Gminny Ośrodek Kultury w Wieliczkach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej www.wieliczki.naszgok.pl.

Daty publikacji i aktualizacji:

• Data publikacji strony internetowej : 2016-01-26

• Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-01-08

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa www.wieliczki.naszgok.pl jest niezgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

• filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych,

• pliki nie są dostępne cyfrowo,

• brak odpowiedniej struktury nagłówkowej artykułów,

• brak opisów alternatywnych dla zdjęć i obrazków,

• brak audio deskrypcji dla publikowanych materiałów,

• linki prowadzące do materiałów na innych stronach/podstronach nie zawierają treści tekstowej, którą mogą odczytać programy dla niepełnosprawnych.

Data sporządzenia i metoda oceny dostępności cyfrowej

• Deklarację sporządzono dnia: 04.03.2021-03-04

• Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:2021-03-04

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony prosimy o kontakt . Osobą kontaktową jest Małgorzata Bartoszewicz gok-wieliczki@o2.pl., Kontaktować się można także telefonicznie telefon 87 6103510. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Procedura wnioskowo-skargowa

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.

Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich (https://www.rpo.gov.pl).

Dostępność architektoniczna

Do budynku znajdującego się w Wieliczkach przy ul. Lipowej 33 prowadzi podjazd dla osób niepełnosprawnych. Dla osób na wózkach dostępny jest tylko korytarz i i pomieszczenia na parterze.W budynku nie ma windy.Toaleta jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem, nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.Nie istnieje możliwość korzystania z usług tłumacza migowego.Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome isłabowidzące.W budynku nie ma pętli indukcyjnych. Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.Przed budynkiem nie wyznaczono miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

Inne informacje dodatkowe i inne oświadczenia

Istnieje możliwość powiększania wielkości czcionek na stronie internetowej.

AKTUALNOŚCI, strona 3:

Życzenia z okazji Dnia Strażaka

Utworzono dnia 04.05.2021
Z okazji Dnia Strażaka życzymy wszystkim Strażakom niewyczerpanej siły i mnóstwa wytrwałości, wiele satysfakcji z pracy i służby społeczeństwu. Niech podejmowane działania i służba drugiemu człowiekowi będą zawsze źródłem osobistej dumy i społecznego uznania.
czytaj dalej... na temat: Życzenia z okazji Dnia Strażaka

Życzenia Wielkanocne

Utworzono dnia 29.03.2021

INFORMACJA DOTYCZĄCA OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH

Utworzono dnia 04.03.2021

INFORMACJA DOTYCZĄCA OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH Szanowni Mieszkańcy, bezpieczeństwo Waszych danych osobowych ma dla nas kluczowe znaczenie. W związku z wejściem w życie RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych), chcemy wyjaśnić w jaki sposób i dlaczego przetwarzamy Państwa...

czytaj dalej... na temat: INFORMACJA DOTYCZĄCA OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Moje aktywne ferie"

Utworzono dnia 27.01.2021
Na konkurs fotograficzny „Moje aktywne ferie” wpłynęło 5 zdjęć. Najwięcej lajków otrzymało zdjęcie Antka 142 , potem zdjęcie Kai 93 lajki a jako trzecie zdjęcie Mai 87 lajków. Każde zdjęcie było wyjątkowe więc nagrodzone zostaną wszystkie przesłane do...
czytaj dalej... na temat: Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego "Moje aktywne ferie"

Rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową.

Utworzono dnia 07.01.2021
W dniu18.12.2020 roku rozstrzygnięty został Konkurs plastyczny na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową. Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca: I miejsce: Maja Giedrojć II miejsce: Dawid Jutkiewicz III miejsce: Norbert Jutkiewicz Komisja konkursowa składa...
czytaj dalej... na temat: Rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą kartkę bożonarodzeniową.

Regulamin konkursu fotograficznego " Moje aktywne ferie"

Utworzono dnia 07.01.2021

REGULAMIN konkursu fotograficznego „Moje aktywne ferie” I Cele i tematyka konkursu: 1. Organizatorem konkursu jest Gminny Ośrodek Kultury w Wieliczkach. 2. Celem konkursu jest: - rozwijanie zainteresowań i popularyzacja fotografii wśród uczniów - promowanie...

czytaj dalej... na temat: Regulamin konkursu fotograficznego " Moje aktywne ferie"

Życzenia Bożonarodzeniowe

Utworzono dnia 22.12.2020

Konkurs na najpiękniejszą kompozycję jesienną

Utworzono dnia 30.09.2020

Pożegnanie wakacji z grupą animatorów Pióropusz- Gra chaos

Utworzono dnia 01.09.2020

Zajęcia plastyczne

Utworzono dnia 28.08.2020

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki

Biuletyn Informacji Publicznej

Zegar

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 22

W poprzednim tygodniu: 26

W tym miesiącu: 55

W poprzednim miesiącu: 93

Wszystkich: 6760