Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Strona główna

Deklaracja dostępności strony internetowej Gminnego Ośrodka Kultury w Wieliczkach

Gminny Ośrodek Kultury w Wieliczkach zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej www.wieliczki.naszgok.pl.

Daty publikacji i aktualizacji:

• Data publikacji strony internetowej : 2016-01-26

• Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-01-08

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa www.wieliczki.naszgok.pl jest niezgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.

Treści niedostępne

• filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych,

• pliki nie są dostępne cyfrowo,

• brak odpowiedniej struktury nagłówkowej artykułów,

• brak opisów alternatywnych dla zdjęć i obrazków,

• brak audio deskrypcji dla publikowanych materiałów,

• linki prowadzące do materiałów na innych stronach/podstronach nie zawierają treści tekstowej, którą mogą odczytać programy dla niepełnosprawnych.

Data sporządzenia i metoda oceny dostępności cyfrowej

• Deklarację sporządzono dnia: 04.03.2021-03-04

• Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia:2021-03-04

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony prosimy o kontakt . Osobą kontaktową jest Małgorzata Bartoszewicz gok-wieliczki@o2.pl., Kontaktować się można także telefonicznie telefon 87 6103510. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Procedura wnioskowo-skargowa

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.

Rozpatrzenie zgłoszenia powinno nastąpić niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.

Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich (https://www.rpo.gov.pl).

Dostępność architektoniczna

Do budynku znajdującego się w Wieliczkach przy ul. Lipowej 33 prowadzi podjazd dla osób niepełnosprawnych. Dla osób na wózkach dostępny jest tylko korytarz i i pomieszczenia na parterze.W budynku nie ma windy.Toaleta jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem, nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.Nie istnieje możliwość korzystania z usług tłumacza migowego.Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome isłabowidzące.W budynku nie ma pętli indukcyjnych. Nie ma możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.Przed budynkiem nie wyznaczono miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

Inne informacje dodatkowe i inne oświadczenia

Istnieje możliwość powiększania wielkości czcionek na stronie internetowej.

AKTUALNOŚCI, strona 5:

Rozstrzygniecie konkursu plastycznego z zakresu profilaktyki uzależnień pt.: „Stop uzależnieniom”

Utworzono dnia 12.04.2022
W dniu 8 kwietnia 2022 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Wieliczkach odbyło się rozstrzygniecie konkursu plastycznego zakresu profilaktyki uzależnień pt.: „ Stop uzależnieniom” i wręczenie nagród zwycięzcom. Na ogłoszony konkurs wpłynęło 38 prac plastycznych od...
czytaj dalej... na temat: Rozstrzygniecie konkursu plastycznego z zakresu profilaktyki uzależnień pt.: „Stop uzależnieniom”

Dzień Kobiet

Utworzono dnia 15.03.2022

Gminny Ośrodek Kultury w Wieliczkach, jak co roku, był organizatorem spotkania z okazji Dnia Kobiet. Licznie zgromadzone Panie przybyły na miejsce, aby w wyjątkowy sposób uczcić swoje święto. Obchodzony od ponad wieku Międzynarodowy Dzień Kobiet na dobre zagościł w kalendarzu...

czytaj dalej... na temat: Dzień Kobiet

Dzień Kobiet

Utworzono dnia 04.03.2022

Na pomoc Ukrainie

Utworzono dnia 28.02.2022
Na pomoc Ukrainie. Gmina Wieliczki włącza się do akcji pomocy obywatelom Ukrainy. Wójt Gminy Wieliczki informuje, że od poniedziałku 28.02.2022 mieszkańcy Gminy Wieliczki mają możliwość złożenia darów dla obywateli Ukrainy. Dary rzeczowe według poniższej listy można...
czytaj dalej... na temat: Na pomoc Ukrainie

Ferie w GOK 2022r.

Utworzono dnia 11.02.2022

Ferie zimowe nie muszą być nudne. Podczas tegorocznych ferii dzieci i młodzież z Gminy Wieliczki mogli miło i w aktywny sposób spędzić czas w Gminnym Ośrodku Kultury.              Program ferii został tak ułożony,...

czytaj dalej... na temat: Ferie w GOK 2022r.

Wyjazd do kina i McDonaldu w Ełku

Utworzono dnia 27.01.2022

Zajęcia plastyczne

Utworzono dnia 27.01.2022

Bal Przebierańców

Utworzono dnia 27.01.2022

Spektakl Teatru Krak-Art z Krakowa pt. "Lodowa Kraina"

Utworzono dnia 27.01.2022

Harmonogram Ferii 2022r.

Utworzono dnia 24.01.2022

Ankieta

Co sądzisz o naszej nowej stronie?

Wyniki

Biuletyn Informacji Publicznej

Zegar

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 22

W poprzednim tygodniu: 19

W tym miesiącu: 56

W poprzednim miesiącu: 97

Wszystkich: 10394